• gergelyfy: Követtem a VB eseményeit, de gratulálni csak most gratulálok. (bár személyesen nem ismerem a kitűn... (2009.02.08. 18:15) Gondolatébresztő

I. Adriatic Challenge Tavaszi Regatta

2009.04.10. 07:48 | Pallus | Szólj hozzá!

Tuss Miklós az utolsó nap tudott győzni, bajnok a Fekete Sereg

Az I. Adriatic Challenge Tavaszi Regatta utolsó versenynapján, a rövid túrafutamon az összetettben vezető Fekete Sereg nem indult, hiszen a bajnoki címük már biztosított volt az előző napok eredményei alapján. Ők inkább a zöld szigetekkel tarkított türkiz színű öbölben várták a befutó hajókat, ez alatt persze volt elegendő idejük a győzelmüket méltón ünnepelni. Pomucz Máté, az aranyérmes csapat kormányosának fia volt a mezőny legfiatalabb tagja, aki most versenyzett először tengeren. „Nagyon sok tapasztalatot szereztem, rengeteget tanultam ez alatt az egy hét alatt. Nagyon élveztem a tengeri versenyzést, máskor is szívesen jövök.”
A túraverseny széljárása kedvezőtlen volt, helyenként szélcsend uralkodott a kijelölt szakaszon, ami általában igencsak próbára teszi a versenyzők idegeit. A Spirituss, Tuss Miklós kormányossal rajt cél győzelmet aratott. „Az utolsó napon összejött minden, nem hibázott a csapat. Volt egy kis feszültség nálunk, mert rögtön az első versenynapon elsőként értünk a célba, de csak utólag tudtuk meg, hogy korai rajt miatt érvénytelen volt a futamunk. Ez rányomta a bélyegét, az amúgy is szezon eleji formában lévő csapatra, de mára összeszedtük minden tudásunk, együtt volt a csapat.” – összegezte a hetet Tuss Miklós.

Szabó Sipos Barnabás a bronzérmes csapatban
A második helyért nagyon keményen ment a taktikázás. Stefán Tibor, az Incognito S. T. élén egy úgynevezett „halál tackot” választva, azaz a mezőnytől eltérően külön útvonalon vitorlázva, akkora sebesség előnyre tett szert, hogy a befutónál éppen le tudta előzni a BYC Fanatics csapatát, de a Hercsel Erik kormányozta team összetett helyezésén ez nem változtatott, megnyerték a második helyet. „A mai igazi örömvitorlázás volt. A mezőny közepéről küzdöttük fel magunkat, kaptunk egy nagyon jó kis szelet, ami sokat segített, így az első szigetet már a harmadik helyen kerültük.” – mondta Hercsel Erik.
Stefán Tiboréknak viszont nagyon kellett ez a mai második hely, az összetettben ennek köszönhetően így bronzérmet szereztek. „Nagyon idegölő ilyen kis szélben versenyezni. Itt előbb utóbb valaki biztosan hibázik. Mi mégsem hibáztunk, jó útvonalat választottunk.” – mesélte Szabó Sípos Barnabás, színművész. A nap nagy vesztese a Haltenberger Péter kormányozta Halti S. T. Az egész regatta során kiegyensúlyozott eredményt produkáltak, biztosnak látszott az összetett harmadik helyük.  Azonban a cél előtt 50 méterrel a hátszeles vitorlájuk lehúzáskor beakadt a top holler csigájába, így szinte teljesen megállt a hajójuk, miközben a Detre S. T. befutott előttük.