• gergelyfy: Követtem a VB eseményeit, de gratulálni csak most gratulálok. (bár személyesen nem ismerem a kitűn... (2009.02.08. 18:15) Gondolatébresztő

I. Adriatic Challenge Tavaszi Regatta

2009.04.06. 09:06 | Pallus | Szólj hozzá!

Címkék: adria adriatic challenge bavaria42 match pomucz tamás tuss miklós

Négy vitorlázó olimpikon részvételével rajtolt a 12 Bavaria 42 Match vitorlás fedélzetén az egy hétig tartó Tavaszi Regatta mezőnye az Adrián, Biogradban.

Erős mezőny, jó szélben

Nemcsak a versenyszervező Adriatic Challenge, hanem az időjárás is gondoskodott a kedvező körülményekről, hiszen a rajt pillanatában 7-8 csomós erősségű szélben, szikrázó napsütésben kezdődött el a szezonnyitó regatta.

Az első napon egy bemelegítő, rövid túra futamot kellett teljesíteniük a versenyzőknek. Ennek során nemcsak a vitorlázó tudásukról és navigációs képességeikről adnak számot a versenyzők, de a széltaktikát is helyesen kell ahhoz megválasztaniuk, hogy több sziget megkerülésével elsőnek érjenek a célba a varázslatos Kornati Nemzeti Parkban.

Két esélyes csapat, a SpiriTuss (kormányos: Tuss Miklós) és a Detre Sailing Team (kormányos: Detre Szabolcs), futama érvénytelen lett korai rajt miatt, így az első szigetet Holló Gábor vezényletével a Corbolift Sailing Team kerülte elsőként, mögöttük a Stefán Tibor kormányozta Incognito Sailing Team és a Fekete Sereg következett, az Európa bajnok Pomucz Tamással a kormánynál. Időközben nemcsak a szél erősödött, időnként 10 csomó fölé, hanem a Fekete Sereg is belehúzott. A jól megválasztott taktikának köszönhetően Pomucz Tamás első helyen kormányozta célba a csapatát. „Ma nem mi voltunk jók, hanem mi hibáztunk kevesebbet. Nagyon jó futam volt ráhangolódni az előttünk alló egy hétre, jó versenynek nézünk elébe” - nyilatkozta az 1992-es olimpikon Pomucz a verseny után. Mindössze 6 másodperc különbséggel mögöttük az Incognito Sailing Team örülhetett az előkelő második helynek, míg a verseny elején még az élen járó Corbolift Sailing Team végül harmadikként érkezett.

Hantó István, a vízi főrendező szerint, már most nagyon erős küzdelem látszik kirajzolódni. „Izgalmas egy hét elébe nézünk, élvezet egy ilyen bajnokságon rendezőként is részt venni, jó látni a sportág szeretetét. Hétfőn egy hosszabb túrafutamot rendezünk, majd következnek a pálya versenyek, végül az összetett eredmények alapján hirdetünk bajnokot.” – mondta Hantó István.